odzież damska

Jesień za pasem – modne kurtki męskie

Lato niechybnie się skończy i trzeba będzie zmodyfikować nieco swoją garderobę. I choć tego nie lubimy, na wieszaki trzeba będzie z powrotem powiesić okrycia wierzchnie. Pora jesienna lubi być kapryśna, warto mieć więc w swojej szafie grubszą kurtkę, płaszcz oraz coś przeciwdeszczowego.

Choć to panie uchodzą za osoby podążające za modą i panującymi trendami, w ostatnim czasie nawet panowie zaczynają przywiązywać większą wagę do ubioru. Jakie kurtki szykuje dla nich sezon 2021?

Modne kurtki męskie to połączenie prostoty, elegancji i minimalizmu. Dużym powodzeniem cieszą się: parki, kurtki pikowane ze stójką oraz kurtki koszulowe. Obowiązkowym elementem są kieszenie – niezbędny, praktyczny dodatek dla każdego mężczyzny.

Najczęściej parki wybierane są ze względu na to, że skutecznie chronią przed deszczem, są wygodne (parka w odpowiednim rozmiarze nie powinna opinać się na ciele) i stanowią coś pomiędzy cienką a puchową kurtką zimową.

Kurtki pikowane ze stójką ładnie podkreślają sylwetkę, są ciepłe, a jednocześnie bardzo lekkie. Pasują do urody każdego pana, jak również nadają się na niejedną okazję. Mogą być noszone zarówno do pracy, jak i na eleganckie wyjścia.

Kurtki koszulowe spełniają przede wszystkim funkcję przejściową, zanim nastanie chłodna zima. Dodatkowo fason koszuli nadaje całemu okryciu szyku, a wykonane z nylonu lub bawełnianego denimu, nie gniecie się.

Panowie nie muszą prezentować się ładnie tylko na wybiegu. Wystarczy jeden detal w postaci kurtki, aby być modnym również na ulicy.

Zobacz: